Як проходить навчання в умовах карантину в різних країнах
Опубліковано 14 Вересень 2020 о 10:00
Блог Діти в місті Тернопіль > Оглядові статті > Як проходить навчання в умовах карантину в різних країнах
Photo: Freepik
Через зростання захворюваності в Україні щодня закривають школи і окремі класи, в результаті чого сотні дітей знову переходять на дистанційне навчання.
Вам може бути корисна добірка: Готові рішення для дистанційної освіти
Поки що дистанційка загрожує тільки тим школам, в яких були виявлені випадки захворювання коронавірусом. Але в разі введення загальнонаціонального карантину, школярів по всій країні знову можуть відправити додому. «Діти в місті» дізнавалися, як в умовах епідемії працюють школи в різних країнах світу.
США
В Америці правила відвідування шкіл залежать від штатів, адже кожен штат самостійно приймає рішення про те, відкривати школи чи залишати дітей вдома. Наприклад, у Флориді відклали початок навчального року через судовий позов. Педагоги звинуватили владу в тому, що в школах не забезпечили безпечні умови для дітей і персоналу.
Франція
У Франції школи відкрилися, але вчителі та школярі повинні ходити в масках. З собою діти повинні носити дві маски, які зберігаються в герметичному пакеті. Після уроків в класах проводиться провітрювання, а сходи і переходи в школах працюють лише в одному напрямку. Всі заняття, які можна проводити на відкритому повітрі, проводять на вулиці. Фізкультуру не скасували, але виключили з занять контактні види спорту. Їдальні у Франції працюють, але хліб і прилади дітям видають в індивідуальних пакетах.
Канада
Photo: Freepik
Шкільне навчання в Канаді має рекомендації, схожі на українські. Школи повинні мінімізувати скупчення людей, дотримуватися маскового режиму. Більш детально правила прописують в кожній окремій провінції, грунтуючись на ситуації із захворюваністю. Канадським старшокласникам дозволяють навчатися вдома за бажанням.
Данія
У школах Данії дотримуються всіх стандартних заходів безпеки. Плюс до цього діти тепер їдять в своїх кабінетах. Їжу їм видають в ланчбоксах. Крім цього, дітей ділять на дві групи. Одна працює з учителем, а друга дивиться трансляцію уроку з сусіднього кабінету. Через годину групи міняються місцями.
Читайте також: Прості рецепти смачних перекусів в школу
Бразилія
У Південній Америці кількість хворих стрімко зростає, тому половину шкіл у вересні так і не відкрили. Згідно з опитуванням, майже 76% бразильських батьків не хочуть відправляти дітей до школи. На даний момент в кількох бразильських штатах навчання відклали до 2021 року.
Німеччина
У Німеччині дотримуються маскового режиму, активно використовують санітайзери. Для безпеки дітей були скасовані заняття хору та духового оркестру. У деяких школах не видають прилади для їжі, їх діти повинні приносити з дому. Крім цього, кожен клас обідає в певний час. Як і в Україні, на карантин в Німеччині садять окремі класи, де захворів хтось із учнів.
Велика Британія
Photo: Freepik
У Британії школи відкрилися. Більш того, там ввели обов'язкове відвідування навчальних закладів, а батьків, які залишають дітей вдома без поважних причин, планують штрафувати.
Іспанія
А ось в Іспанії, яка навесні пережила серйозний спалах захворюваності, батьки чекають карантин. Люди впевнені, що дітям вдасться походити в школу не більше місяця, після чого їх знову закриють. Зараз же школярі повинні ходити в масках, кожен клас вчиться і їсть за індивідуальним розкладом. Крім цього, була скорочена тривалість уроків.
Індія
В Індії школи відкривають по черзі, при цьому радять навчальним закладам чергувати дні відвідування школи, а також використовувати онлайн-інструменти. Правда, на даний момент тільки у 8% населення є доступ до інтернету, що істотно ускладнює дистанційне навчання.
Ізраїль
В Ізраїлі запрацювали майже всі школи. Закритими залишилися тільки навчальні заклади з умовної «червоної» зони. Старші школярі відвідують школу лише половину тижня, а половину часу навчаються з дому. Батьки повинні щодня писати заяву про те, що дитина здорова. У школах діти дотримуються стандартних заходів безпеки, включаючи масковий режим і соціальну дистанцію. Крім цього, в Ізраїлі запустили курси для вчителів, бо педагогів після поділу груп в школах на всіх не вистачає.
Італія
В Італії ретельно готувалися до нового навчального року та навіть вирішили оновити шкільні меблі. Влада замовили майже 4 мільйони одномісних парт замість старих парт з лавками, де діти сиділи по кілька людей. Правда, держзамовлення викликало сильний скандал, адже вітчизняні виробники заявили про неможливість виготовити таку кількість парт за короткий проміжок часу.
Китай
Школи в Китаї будуть працювати за змінним графіком, щоб уникнути скупчення людей. Масковий режим в Китаї обов'язковий навіть для маленьких дітей. Діти сидять у масках на уроках. Знімати маску можна тільки, щоб попити або поїсти. Не потрібні маски і під час занять спортом на відкритому повітрі.
Як бачимо, в більшості країн світу діють обмеження, схожі на українські. Як ситуація розвиватиметься далі, залежить від епідеміологічної ситуації.
Вам може стати в нагоді наша стаття: Як підібрати ліки і косметику для дітей, не виходячи з дому: топ практичних порад