Способи знезараження води: рекомендації від МОЗ України
Опубліковано 07 Квітень 2022 о 16:00
Блог Діти в місті Тернопіль > Способи знезараження води: рекомендації від МОЗ України
Photo: Діти в місті
В умовах російської агресії проти України частина населення позбавлена доступу до чистої питної води. Тому "Діти в місті" вирішили опублікувати способи самостійного очищування води в домашніх умовах, за рекомендаціями МОЗ.
Етапи очищеня води
Перед очищенням воду варто оцінити за кольором та запахом.
- Спочатку потрібно набрати ⅓ об'єму пляшки та інтенсивно її потрусити. Якщо на поверхні є піна, то така вода не придатна для споживання.
- Після потрібно оцінити воду за запахом. За наявності хімічного, бензинового, трупного або іншого неприємного / підозрілого запаху воду заборонено використовувати для пиття.
- Також вода не повинна бути забарвленою.
Найпростіший метод очищення води - відстоювання. Вам знадобиться закрита ємність, бажано скляна або керамічна. Ні в якому разі не можна використовувати алюмінієву. Можна поставити воду на ніч, а вранці обережно процідити її через кілька шарів марлі.
Також можна очистити воду за допомогою її заморожування. У невелику ємність набирається вода, потім ставиться в морозильну камеру. Через 2 години на поверхні можна побачити крижану кірку - це шкідливі домішки. Необхідно їх видалити, рідину переливають в чисту ємність і ставлять ще на 2-3 години в холодильник. За цей час все солі і домішки осідають на дно.
Способи знезараження води
Після очищення води, можна приступати до її знезараження. Як саме — в інфографіці МОЗ.
Photo: МОЗ України
Photo: МОЗ України
Photo: МОЗ України
Photo: МОЗ України
Читайте також: Зневоднення: симптоми та способи запобігання. Рекомендації МОЗ України