Виховання білінгвальних дітей: проблеми та переваги


Опубліковано 26 Травень 2023 о 10:00

Блог Діти в місті Тернопіль >  Виховання та догляд >  Виховання білінгвальних дітей: проблеми та переваги


Виховання білінгвальних дітей: проблеми та переваги

Photo: freepik


У світі, де глобалізація стала нормою, володіння двома мовами є радше необхідністю, ніж розкішшю. У багатьох країнах батьки прагнуть виховувати своїх дітей двомовними, і на це є вагома причина. Хоча виховання двомовних дітей пов’язане з труднощами, переваги від цього численні.

«Діти в місті» досліджували тонкощі виховання двомовних дітей, переваги та проблеми, а також підібрали кілька порад щодо того, як отримати максимальну користь від двомовного досвіду.


Що таке двомовні діти?


Діти-білінгви – це ті, хто вільно розмовляє двома мовами та розуміє їх. Вони здатні плавно переключатися з однієї мови на іншу залежно від ситуації чи середовища. Діти можуть стати двомовними різними способами, наприклад, виростаючи в багатомовній сім’ї, відвідуючи двомовну школу або знайомлячись з іншою мовою через програми занурення.


Як це впливає на дітей


Photo: freepik


Двомовність має значний вплив на когнітивний розвиток дітей, соціальні навички та культурну обізнаність. Дослідження показали, що двомовні діти мають кращі навички вирішення проблем, покращену пам’ять і гнучкіші здібності до мислення, ніж одномовні діти. Вони також краще усвідомлюють культурне розмаїття та більше цінують різні точки зору.


Читайте також: Вивчаємо англійську з ранніх років: рекомендації та поради для батьків


ПеревагиПереваги виховання двомовних дітей численні. Двомовність пов’язують із покращенням академічної успішності, більшими можливостями працевлаштування та вищими зарплатами у зрілому віці. Двомовні діти більш культурно обізнані. Ба більше, згідно з дослідженнями двомовність може навіть відстрочити настання деменції у літньому віці.


ПроблемиPhoto: freepik


Хоча переваги виховання двомовних дітей очевидні, не все гладко. Однією з найпоширеніших проблем є те, що двомовні діти спочатку можуть мати менший словниковий запас для кожної мови, ніж одномовні діти. Вони також можуть плутати граматичні правила або синтаксис з однієї мови на іншу. Це явище відоме як перемикання коду. Крім того, деяким дітям може бути важко володіти обома мовами, якщо однією з них не користуються регулярно або якщо вони соромляться розмовляти нею.


Поради по вихованню


Ключем до виховання двомовних дітей є послідовність і відкритість. Батьки повинні постійно розмовляти зі своїми дітьми обома мовами та заохочувати їх щодня практикувати обидві мови. Також важливо познайомити дітей з книгами, музикою та засобами масової інформації обома мовами. Якщо є можливість, батьки можуть записати своїх дітей до двомовних шкіл або програм занурення. Також важливо бути терплячим і не впадати у відчай, якщо діти спочатку плутають мови або вивчають їх довше.


Виховання двомовних дітей має як проблеми, так і переваги. Хоча це може вимагати додаткових зусиль і зобов’язань, переваги двомовності значно переважують потенційні проблеми. Двомовні діти мають унікальну когнітивну перевагу, оскільки їхній мозок розвиває розширені виконавчі функції, навички вирішення проблем і творчі здібності. Вони також краще підготовлені до взаємодії з різними культурами, що відкриває двері до ширших можливостей у глобалізованому світі.


Вам може сподобатися наша стаття: Ігри для вивчення англійської мови


Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук