Світ зникаючих тварин: як допомогти їх захистити


Опубліковано 01 Червень 2023 о 10:00

Блог Діти в місті Тернопіль >  Різне >  Світ зникаючих тварин: як допомогти їх захистити


Світ зникаючих тварин: як допомогти їх захистити

Photo: Freepik


У світі повно неймовірних тварин, але, на жаль, багато з них зникають із загрозливою швидкістю. Від втрати середовища існування до полювання та браконьєрства є багато причин, чому ці істоти знаходяться під загрозою зникнення. Як відповідальні люди, ми зобов’язані захистити та зберегти цих тварин для майбутніх поколінь.

«Діти в місті» досліджували світ тварин, що знаходяться під загрозою зникнення, і те, як ми можемо допомогти їх захистити.


Чому зникають тварини


Є багато причин, чому тварини зникають з нашої планети. Однією з найбільш важливих причин є втрата середовища проживання. Із зростанням населення ми займаємо все більше землі для сільського господарства, промисловості та житла. Це означає, що тварини втрачають своє природне середовище існування і змушені переселятися на нові території. Часто ці території вже переповнені іншими тваринами, що призводить до конкуренції за їжу та простір.

Ще однією причиною вимирання тварин є полювання та браконьєрство. На деяких тварин полюють заради їхнього м’яса, а на інших – через хутро, роги чи інші частини тіла. Це призвело до скорочення багатьох видів, включаючи тигрів, слонів, носорогів і панголінів.

Зрештою, забруднення та зміна клімату також сприяють зникненню багатьох видів тварин. У міру зміни клімату на планеті тваринам може бути важко адаптуватися до нових умов, що може призвести до їхнього вимирання.


Читайте також: Домашні улюбленці для дітей-алергіків


Тварини, які зникли за останні 50 роківPhoto: Freepik


За даними Міжнародного союзу охорони природи і Всесвітнього фонду дикої природи, за останні 50 років вимерли або вважаються вимерлими в дикій природі наступні тварини:


Дельфін Байдзі, також відомий як дельфін річки Янцзи або китайський річковий дельфін. Він був оголошений функціонально вимерлим у 2006 році.

Західний чорний носоріг. Цей підвид чорного носорога був оголошений вимерлим у 2011 році. Він в основному зустрічався в Камеруні.

Острівна черепаха Пінта. Самотній Джордж, остання відома особина цього виду, помер у 2012 році. Вона походила з Галапагоських островів, Еквадор.

Формозський хмарний леопард. Цей підвид леопарда, ендемічний для Тайваню, був оголошений вимерлим у 2013 році. Однак останніми роками були непідтверджені спостереження, що дає надію на його потенційне повторне відкриття.

Піренейський козеріг. Остання особина цього підвиду померла в 2000 році. Були зроблені спроби відродити вид за допомогою клонування, але вони були безуспішними. Його батьківщиною є гірський масив Піренеїв в Іспанії та Франції.

Ара Спікса. Цей яскравий блакитний папуга з Бразилії наразі вимер у дикій природі, остання відома особина перебуває в неволі. Тривають заходи щодо відновлення виду в його рідному середовищі існування.

Яванський тигр. Вважається, що яванський тигр зник у 1980-х роках. Його батьківщиною був індонезійський острів Ява.


Ці приклади служать нагадуванням про нагальну потребу в природоохоронних заходах для захисту зникаючих видів та місць їх існування.


Як у світі захищають зникаючих тваринPhoto: Freepik


На щастя, у всьому світі існує багато організацій та окремих людей, які працюють над захистом зникаючих тварин. Однією з найбільш значущих міжнародних угод з цього питання є Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES). Ця угода спрямована на регулювання торгівлі тваринами і захист їх від надмірної експлуатації. Договір підписали 183 країни, і він є важливим інструментом у боротьбі за захист зникаючих тварин.

Існує також багато організацій, які працюють над захистом певних видів, наприклад, Всесвітній фонд дикої природи (WWF) і Міжнародний фонд носорогів. Ці організації працюють над підвищенням обізнаності про важке становище тварин, що перебувають під загрозою зникнення, фінансують дослідження щодо їх захисту та збереження та агітують уряди для вжиття заходів.


Вам може сподобатися наша стаття: Важливість переробки сміття: цікаві способи зменшити кількість відходів


Тварини, які зникають в Україні


Україна є домом для багатьох унікальних і зникаючих тварин. Війна погіршила ситуацію і поставила під загрозу сотні видів, які знаходяться на межі виживання.

До найбільш вразливих видів включають європейську норку, якій загрожує втрата середовища існування та полювання, і рись, якій загрожує полювання та зміна клімату. Інші види ризику в Україні включають зубра, бурого ведмедя та українського степового орла.


Як допомогти захистити тварин


Є багато речей, які люди можуть зробити, щоб допомогти захистити зникаючих тварин. Найважливішим кроком є ознайомлення з проблемою та поширення обізнаності. Ви можете зробити це, поширюючи статті та новини в соціальних мережах, відвідуючи місцеві заходи та протести, а також роблячи пожертви організаціям, які працюють на захист зникаючих тварин.

Ще один важливий крок — зменшити свій вуглецевий слід. Зміна клімату є значною загрозою для багатьох видів тварин, тому важливо робити все можливе, щоб зменшити свій вплив на навколишнє середовище. Це може включати зменшення використання одноразового пластику, менше водіння та вживання м’яса.

Також ви можете вжити прямих заходів. Це може включати волонтерство в природоохоронних організаціях, участь у громадських наукових проектах і навіть «усиновлення» тварини через організацію дикої природи. Здійснюючи ці кроки, ви можете допомогти захистити неймовірних тварин, які живуть на нашій планеті, і гарантувати, що вони житимуть у прийдешніх поколіннях.


Читайте також: Майструємо годівницю для птахів: топ ідей


Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук