Підготовка до пологів – корисні поради


Опубліковано 16 Травень 2024 о 16:00

Блог Діти в місті Тернопіль >  Лайфхаки для батьків >  Підготовка до пологів – корисні поради


Підготовка до пологів – корисні поради

Photo: mama-kupi.ua


Кожна майбутня мама хоче зробити свій період вагітності та пологів якомога комфортнішими та менш напруженими. Важливим кроком в цьому напрямку є дотримання різноманітних порад, які спрямовані на полегшення вагітності та підготовку до народження дитини. Виконання цих порад може суттєво полегшити фізичний та емоційний дискомфорт, зменшити ризики ускладнень, а також допомогти майбутній матері підготувати своє тіло до найбільшого випробування – пологів. 


Складіть сумку або валізу з речами для полового заздалегідь


Однією з корисних порад для майбутніх батьків є складання задовго до очікуваних пологів сумки в пологовий будинок. Важливо ретельно підготувати цю сумку, склавши не тільки предмети для вас та дитини, але й особисті документи, медичні записи та контактні дані. Або придбайте готову сумку в пологовий


Складання цієї сумки заздалегідь дозволяє уникнути стресу та паніки в останній момент і забезпечити спокійні умови для вас та вашої дитини під час народження. В сумку для пологового слід покласти кілька комплектів дитячого одягу, предмети догляду і гігієни.


Також, якщо вас цікавить, що купити для дитини віком від 0 до 6 місяців, ви можете знайти корисну інформацію на веб-сайті.


Не нехтуйте рекомендаціями лікаря


Дотримання регулярних візитів до лікаря та проходження медичних обстежень є важливим етапом фізичної підготовки до пологів. Це дозволяє майбутній матері відстежувати розвиток вагітності, контролювати свій стан здоров'я та отримувати необхідну медичну допомогу у разі виникнення будь-яких ускладнень чи проблем. 


Займайтеся фізкультурою


Заняття фізичними вправами сприяють зміцненню м'язів, покращенню гнучкості та підвищенню рівня енергії. Пілатес і йога спрямовані на розтягнення, укріплення та покращення м'язового тонусу. Плавання дозволяє відчувати легкість у воді та розслабитися, що може допомогти зняти напругу і стрес, пов'язаний з вагітністю. Важливо пам'ятати, що будь-який вид фізичної активності має бути погоджений з лікарем.


Вивчіть техніки дихання і релаксації


Глибоке дихання допомагає знизити рівень стресу та напруги, що може виникати під час вагітності та пологів. Це також сприяє покращенню кисневого обміну та забезпечує належне живлення як майбутньої матері, так і дитини. Техніки релаксації допомагають зосередитись та знайти внутрішній спокій, що може бути вельми корисним під час пологів. 


Спілкуйтеся з рідними


Відкрите спілкування з близькими дозволяє поділитися власними емоціями, страхами та очікуваннями, що допомагає зняти стрес та надає внутрішню підтримку. Партнер може стати важливим союзником у підготовці до пологів. Спілкування з близькими створює зручну емоційну підтримку, що сприяє психологічній готовності до народження дитини. 


Запишіться на курси підготовки до пологів


Участь у спеціальних курсах підготовки до пологів є важливим етапом у готуванні майбутньої матері до народження дитини. Ці курси надають можливість отримати необхідні знання, навички та інформацію про процес пологів, а також навчатися технікам релаксації, дихальним та медитаційним методам, які допоможуть зменшити біль та стрес під час пологів. 


Налаштуйтесь на грудне вигодовування


Підготовка до цього процесу включає отримання інформації про переваги грудного вигодовування: воно не тільки сприяє зміцненню зв'язку між матір'ю та дитиною, але й має численні корисні властивості для здоров'я та розвитку малюка. Крім того, важливо ознайомитися з техніками прикладання до грудей, які допоможуть запобігти проблемам з лактацією та забезпечать оптимальний розвиток грудних залоз для вироблення молока. 


Оволодійте навичками догляду за малюком


Після народження малюка важливо опанувати навичками догляду за ним, щоб забезпечити йому комфорт і безпеку. Це включає в себе вивчення правил купання, зміни пелюшок та догляду за пупковою ранкою. Оволодіння цими навичками допоможе батькам впевнено та ефективно доглядати за своїм малюком з самого початку його життя.


Ознайомтеся з ознаками патологій чи ускладнень 


Деякі з найбільш поширених симптомів, які можуть вимагати втручання спеціаліста, включають високу температуру, незвичайні кровотечі або виділення, біль у грудях чи череві, затримку у відновленні після пологів, а також будь-які зміни у поведінці або стані дитини. Вивчення цих симптомів допомагає батькам бути більш обізнаними та готовими до можливих ускладнень після пологів, що забезпечує безпеку та здоров'я як матері, так і дитини.


Налаштуйтесь на позитив


Позитивний настрій допомагає знизити рівень стресу, підвищити самооцінку та покращити загальний настрій. Він також стимулює вибір правильних рішень, сприяє розвитку позитивних відносин з оточуючими та дозволяє краще справлятися з будь-якими викликами, які можуть виникнути під час вагітності та пологів. 

Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук