Як допомогти дитині комфортно повернутися до школи та садочка після канікул
Опубліковано 13 Січень 2025 о 10:00
Блог Діти в місті Тернопіль > Як допомогти дитині комфортно повернутися до школи та садочка після канікул
Photo: Freepik
Цього року в більшості навчальних закладів були подовжені зимові канікули. Зазвичай, дітям складно повертатися до школи навіть після тижневої перерви. Що вже казати про три тижні канікул! «Діти в місті» зібрали ефективні поради, які допоможуть вам налаштувати дитину на шкільні будні.
Режим сну
Перше, за що треба взятися по завершенню канікул, це режим сну. Діти люблять лягати спати пізніше на вихідних і, особливо, на канікулах. Використовуйте ритуали, які допомагають краще заснути: читання, тепла ванна, відмова від гаджетів перед сном.
Будьте готові до складнощів
Після тривалих канікул дитині може бути складно виходити з дому або залишатися надовго в садочку та школі. В цей час дитині необхідно співчуття та підтримка. Не сваріть дитину та не агресуйте. Розкажіть, що вихователь/вчитель чекає на дитину, що за нею скучили однокласники. Проговоріть з дитиною, чому школа чи дитсадок – це цікаво. Згадайте про улюблені заняття дитини в садочку/школі, такі як малювання, музика чи спорт.
Повертайте правила поступово
Photo: Freepik
Не варто одразу встановлювати всі правила, які були відсутні під час канікул. Під час відпочинку дітям дається більше свободи, тому варто уникати різких переходів. Почніть вводити звичні правила поступово, день за днем.
Вам може сподобатися наша стаття: Дитина не може звикнути до шкільного режиму: що робити
Приємні моменти
Щоб дитина з більшим бажанням відправлялася до школи або садочка, необхідно налаштувати її та покращити її настрій. Тут на допомогу прийде час, проведений разом. Приділіть ранковий час дитині, робіть разом те, що їй подобається. Приготуйте смачний сніданок або перекус.
Створіть або згадайте існуючий ритуал прощання перед садочком. Щось миле і позитивне – обійми, поцілунок чи спеціальний жест. Ніколи не затягуйте момент прощання, щоб не посилювати тривогу у дитини. Також можете залишити дитині з собою який предмет або іграшку, яка нагадуватиме їй про вас та про дім. Щоб дитина була налаштована на позитив, можете заздалегідь домовитися про те, що ви робитимете після повернення додому.
Дайте дитині час для адаптації
Photo: Freepik
Не варто очікувати від дитини, що вона миттєво повернеться до ритму навчання. В цей період краще не перевантажувати її додатковими заняттями та гуртками.
Будьте уважними до емоцій дитини і відслідковуйте, якщо щось в її поведінці змінилося. Слухайте уважно, якщо дитина ділиться своїми переживаннями або страхами.
Визнавайте навіть найменші досягнення дитини, хваліть її. Це допоможе з більшим бажанням відправлятися до садочка/школи щодня.
Читайте також: Основні причини втрати концентрації під час навчання