Випускний у школі: традиції святкування


Опубліковано 05 Лютий 2025 о 10:00

Блог Діти в місті Тернопіль >  Оглядові статті >  Випускний у школі: традиції святкування


Випускний у школі: традиції святкування

Photo: Freepik


Випускний – яскрава та довгоочікувана подія як для дітей, так і для викладачів. Це не просто вечір у парадному вбранні та стрічках, це символ завершення важливого етапу в житті кожної дитини. Для багатьох це свято змішаних почуттів: радість дорослішання, хвилювання через майбутнє і ностальгія за незабутніми спогадами. Звичайно, випускний вечір проводять практично у всіх країнах, щоправда, святкують його скрізь по-різному, і залежить це насамперед від культури та традицій країни. «Діти в місті» познайомлять вас з українськими традиціями проведення випускного, а також розкажуть про особливості цього вечора у країнах світу.


Читайте також: Незабутній випускний для дітей у Тернополі


Ідеальний український випускний


На жаль, через усесвітню пандемію у 2020 та пізнішого повномасштабного вторгнення, велика кількість випускників втратили можливість відсвяткувати завершення шкільного життя. Однак мрії про ідеальну сукню і останній вальс залишаються назавжди, і зараз такі діти можуть лише прокручувати у голові деталі звичного українського випускного, якого у них так і не було.


Урочиста лінійка

Останній дзвоник – спільне свято для усіх школярів, але саме під час нього учні початкових класів проводжають своїх попередників, а вчителі дають напутні слова. Наприкінці, як правило, той самий дзвоник передається по черзі між усіма випускниками, що дає можливість кожному відтворити шкільний дзвін востаннє.


Прощальний вальс

Одна з найзворушливіших традицій випускного. Парами або в колі випускники танцюють під мелодійну музику, таким чином прощаючись із безтурботними шкільними роками.



Photo: Freepik


Святковий банкет

Після складання іспитів і проведення офіційної частини з видачею атестатів випускники зазвичай вирушають святкувати. Раніше це були урочисті вечері в шкільних актових залах або місцевих ресторанах, та тепер вибір місця проведення значно розширився.


Спільна зустріч світанку

Ще одна цікава традиція, можна сказати, обов’язкова завершальна частина випускного – зустріч випускниками світанку. В умовах комендантської години, звичайно, ця традиція дещо втратила актуальність. Однак і з цієї ситуації молодь знайшла вихід: вони святкують до ночі, а по завершенню комендантської зустрічаються знову.


Читайте також: Реформа старшої школи в Україні: що зміниться?


Випускні традиції в інших країнах



Photo: Freepik


Австралія

В Австралії креативною фішкою випускного є транспорт, на якому ти приїздиш на випускний. Австралійські учні дуже оригінально підходять до вирішення цього питання, це може бути не тільки самокат, раритетний кабріолет або звичайний лімузин, а й пожежна машина. Деякі навіть приїжджають трактором.


Китай

У день Х випускники шкіл викидають з вікон усі предмети, які нагадують про шкільні роки: пенали, ручки, зошити, лінійки тощо. На наступний день у містах відбувається масштабне прибирання. Випускники відзначають цей день без участі батьків. А щоб відчути себе дорослішими – дівчата беруть на прокат весільні сукні і на деякий час приміряють роль наречених.


Японія

Випускний у цій країні проходить дуже серйозно. Ніяких суконь та костюмів, лише шкільна форма та промова директора. Після отримання свідоцтв випускники відправляються додому.


Швеція

У Швеції святкування розпочинається з самого ранку. Випускників возять у яскраво прикрашеній квітами вантажівці містом і вони махають усім перехожим. Традиційно одягають білі шапочки, на яких пишуть вітальний текст. Батьки дарують своїм дітям практичні подарунки: міксер чи праску, через те, що після закінчення школи шведи починають жити самостійно.


Німеччина

Святкування випускного в Німеччині починається неформально і ще до випускних іспитів. У цей час учні по-дружньому кепкують над вчителями, приходять на заняття в кумедних костюмах. Після екзаменів проходить святкова частина: бал та вечеря. Обов’язково на свято запрошують близьких родичів.


На сьогодні велика кількість випускників були змушені святкувати онлайн, у вузькому колі або взагалі відмовитися від традиційного святкування. Проте незважаючи на будь-які обставини, випускний у всьому світі має спільну ідею –символічність прощання зі школою та початок нового етапу життя. В Україні, як і в багатьох країнах, цей день наповнений емоціями, традиціями та спогадами, які залишаються з випускниками на все життя.


Вам може сподобатися наша стаття: Важливе рішення: як зрозуміти, що дитині варто залишитися в школі або піти після 9-го класу






Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук