Які дитячі гуртки зараз у тренді: що вибрати для розвитку дитини
Опубліковано 20 Травень 2025 о 10:00
Блог Діти в місті Тернопіль > Розвиток > Які дитячі гуртки зараз у тренді: що вибрати для розвитку дитини

Photo: Freepik
Танці, англійська, акторське мистецтво – все це поширені гуртки, які хоч раз у житті відвідувала більшість діток. Це чудові напрямки, які розвивають приховані таланти, вміння триматися на сцені та не боятися виступів. Але сучасний світ вимагає від дітей набагато більше! Це навички адаптації, критичного мислення, креативність та розвиток емоційного інтелекту. Змінюються і гуртки. Вони стають все більш мультидисциплінарними та практичними – фактично хобі, яке може стати роботою. «Діти в місті» зібрали найсучасніші тренди серед дитячих гуртків – цікаві заняття, які можуть зацікавити ваших дітей.
Читайте також: Центри розвитку та тематичні курси для дітей у Тернополі
Робототехніка
Напрямок, що останніми роками став дуже популярним. Це вивчення основ електроніки, конструювання роботів, програмування з LEGO. Прекрасно розвиває логіку, просторове мислення, основи інженерії. Якщо ваша дитина полюбляє конструктори, на таких заняттях можна значно підвищити свій рівень.
Гейм-дизайн і 3D-моделювання
Сучасні діти вже вчаться створювати ігри, персонажів, світи у Roblox, Unity, Blender. Діти займаються повноцінним створенням ігор – від ідеї до базової реалізації. Це неймовірно цікаво, а також корисно для розвитку навичок, необхідних для майбутньої роботи. Такі гуртки розвивають креативність, логіку та просторове мислення.
Читайте також: Добірка цікавих майстер-класів, які можна провести для дитини
Програмування для дітей
Photo: Freepik
В тренді все, що пов’язано з комп’ютерними технологіями. Це й не дивно, адже сучасні діти фактично народжуються зі смартфонами в руках. Програмування для дітей допомагає розвивати аналітичне мислення, технічні навички та посидючість. Діти вивчають базові мови програмування та можуть одразу зрозуміти, чи подобається їм цей напрямок.
Звукозапис та музична продакшн-студія
Якщо ваша дитина захоплюється музикою, однієї музикальної школи в наш час замало. Справжній талант потребує більш сучасних рішень, ніж виступи на академічних фестивалях та конкурсах. Це можуть бути школи та гуртки, які вчать дітей створювати власні треки, зводити музику, працювати у програмах з написання музики.
Відеоблогінг і медіаграмотність
Ваша дитина мріє стати блогером? Тоді її захоплення варто підтримати, відправивши її спілкуватися з однодумцями. Є різноманітні гуртки, школи та дитячі табори, де дітей навчають, як працювати з соцмережами, як самостійно знімати та монтувати відео, як розбиратися в трендах тощо.
Імпровізаційний театр або стендап
Photo: Freepik
Театральні гуртки також видозмінюються. Сьогодні у багатьох театральних студіях дітей вчать імпровізувати, вигадувати жарти, виступати перед публікою. В таких гуртках формуються впевненість у собі, ораторські навички, емоційна виразність.
Емоційний розвиток
Діти нового покоління більш свідомі, вони змалечку цікавляться складними темами, здоров’ям, світом навколо. Тому з’являються гуртки, де дітей вчать працювати з емоціями, стресом, увагою, диханням, медитацією. Там же діти дізнаються про здоров’я, харчування, сон, користь фізичної активності.
Екопроєкти та урбаністика
Сьогодні цей напрямок тільки набирає популярності в Україні, але на Заході дуже багато підлітків та дітей екоактивістів. В цей напрямок входить все, що стосується поводження з відходами, зелених технологій та взаємодії з природою. В Україні такі проекти зазвичай курують громадські організації.
Письменництво
Якщо ваша дитина змалечку полюбляє вигадувати казки, а в підлітковому віці пише фанфіки, можливо її варто віддати на курси письменництва або на різноманітні тематичні клуби, де діти створюють власні вигадані світи. Такі гуртки ідеально підійдуть для мрійників, письменників і всіх, хто читає Гаррі Поттера.
Гуртки у 2025 році – це майданчики, де формується особистість. Не бійтеся пробувати нове і нестандартне, адже сьогодні в тренді вміння бути попереду всіх з новими ідеями.
Читайте також: Як виховати дитину, яка вміє працювати в команді