Методи тайм-менеджменту для підлітків


Опубліковано 16 Липень 2025 о 10:00

Блог Діти в місті Тернопіль >  Методи тайм-менеджменту для підлітків


Методи тайм-менеджменту для підлітків

Photo: Freepik


В підлітковому віці у дітей крім освіти з’являється ще купа обов’язків та справ. Це і різноманітні гуртки, і підготовка до екзаменів, а також домашні справи та особисте життя. Саме в цьому віці можна знайомитися з різноманітними методами тайм-менеджменту, покликаного спростити та структурувати життя. «Діти в місті» зібрали для вас найефективніші стратегії, яким можна навчити ваших дітей. До речі, для дорослих ці правила теж будуть корисними.


Правило 3 справ на день


Секрет продуктивності – вміти розставляти пріоритети та обирати найголовніше. Тому не варто планувати на день 20 справ та завдань, які ви не встигатимете виконувати, а лише засмучуватиметеся. Правила 3 справ передбачає вибір трьох найголовніших справ, які ви точно плануєте виконати протягом дня. Це можуть бути справи з різних сфер, яким ви даєте 100% пріоритет. Можна робити й інші завдання, але після того, як виконаєте основні. Цей підхід вчить пріоритетності й знижує тривожність.


Читайте також: Прокрастинація у підлітків: причини та рішення


Планування блоками часу


Цей метод передбачає ділення дня на тематичні блоки. Зазвичай, це блоки по 1-2 години. Дві години на домашнє завдання, година на прибирання, година на зустріч з друзями. Замість списку справ дитина бачить перед собою блоки, що дозволяє їй бути більш гнучкою.



Photo: Freepik


Метод Bullet Journal


Щоденники у дрібні точки давно стали хітом продажів. Їх обожнюють та активно використовують по всьому світу. Цей щоденник підійде для дітей, які люблять малювати, писати, складати списки.

Перевага цього щоденника в тому, що в ньому можна створювати власну систему, власне планування та список справ. Немає обмежень, немає правил – планувати можна так, як зручно дитині. У мережі є безліч прикладів, як можна вести Bullet Journal творчо та цікаво. Цей метод розвиває самоорганізацію і творчість.


Використання додатків


Підлітки нерозлучні з гаджетами, тому цей метод може їм сподобатися. Використовуйте популярні додатки, які допомагають покращити планування та ефективність. Наприклад, додаток Forest допомагає скоротити імпульсивне використання телефону. Поки ви не берете в руки телефон, у додатку росте віртуальне дерево.

Є безліч корисних додатків для створення списків справ з нагадуваннями. Крім того, є додатки, які допомагають планувати навчання, вести великі проекти або складати навчальні плани.


Метод «зворотного планування»


Цей метод ідеально підійде для виконання великих проектів та планування підготовки до екзаменів. Для цього треба визначити дедлайн та рухатися у зворотному напрямку. Наприклад, якщо реферат треба здати 20 вересня, необхідно завершити чернетку 18 вересня, зібрати всі необхідні матеріали до 15 вересня, а розпочати роботу над проектом приблизно 10 вересня.



Photo: Freepik


Правило «Ні — перфекціонізму»


Доволі часто ми не беремося до роботи, оскільки не готові братися за неї у повному обсязі. Як результат, завдання «зависає». Поясніть дитині, що ідеальне – ворог виконаних завдань. Краще зробити завдання хоча б на 30%, ніж не зробити його взагалі. Як відомо, найважче – це починати. Тому головне сісти за роботу, а в процесі може з’явитися бажання та натхнення.


Час для відпочинку


Обов’язково треба планувати вільний час, коли можна зайнятися своїми справами або просто полежати. Відпочинок має бути запланованим! Найкраще планувати 1 годину для себе щодня, щоб мати змогу відновитися та набратися сил.


Тайм-менеджмент – це здатність розумно розпоряджатися своїм часом, мати простір і для обов’язків, і для задоволення. Якщо підлітки опанують його, у дорослому житті їм буде простіше справлятися із повсякденною рутиною та роботою.


Вам може сподобатися наша стаття: Найцікавіші техніки тайм-менеджменту: як батькам все встигати






Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук