Увага! Інформація на цій сторінці не актуальна

Екскурсія в Наукову бібліотеку ЛНУ ім. Івана Франка6 травня, в рамках відзначення Року Родини Пежанських у Львівській області, львів'ян та гостей міста запрошують на екскурсію в бібліотеку Львівського національного університету імені Івана Франка. 

 

Головним архітектором бібліотеки був Григорій Пежанський - відомий український інженер-архітектор, громадський діяч та патріот. Вестиме екскурсію багаторічний директор бібліотеки Василь Кметь.

Під час екскурсії ввідвідувачі зможуть потрапити в найцікавіші закапелки бібліотеки і дізнатися цілу купу маловідомих чи, навіть, зовсім невідомих широкому загалу фактів і цікавинок. А побачити там дійсно є що. Введений в експлуатацію у 1905 р. новий будинок (сучасний головний корпус на вул. Драгоманова, 5) на той час відповідав усім архітектурним вимогам бібліотечного будівництва: скляний дах над великим читальним залом, спеціальні металеві конструкції у книгосховищі, розрахованому на 500 тис. томів, належні підсобні приміщення. Інтер’єри будівлі прикрашені розписами видатних митців – за проектом Юліана Макаревича (1854-1936), їх виконали проф. Т. Рибковський та молодий український художник Юліан Буцманюк (1885-1967) – стилізованими орнаментами, символічними зображеннями та латинськими і грецькими сентенціями, що нагадували про античні витоки класичного університету, пояснювали його структуру та провіщали вічне буття.


Вік

6+


Адреса

Львiв
вул. Драгоманова, 5 та 17, Галицький район